A MOŻE ZMIANY LOKATORSKIE?
CZEMU NIE!

Zmiany lokatorskie

Projektujemy wszystkie mieszkania z myślą o ich funkcjonalności, ustawności i ergonomii w codziennym użytkowaniu. Każdy z Państwa jest jednak indywidualnością i swój dom ma prawo dostosować do własnych, specyficznych oczekiwań.
Dlatego właśnie oferujemy Państwu możliwość wprowadzania zmian lokatorskich. W ich zakres wchodzą takie prace jak:

  • likwidacja lub stawianie ścian działowych,
  • zmiana umiejscowienia i szerokości drzwi wewnętrznych,
  • zmiana ilości lub usytuowania punktów świetlnych, wyłączników oraz gniazd elektrycznych,
  • zmiana ilości lub usytuowania punktów teletechnicznych (telefon, Internet i TV),
  • zmiana umiejscowienia wanny, prysznica, umywalki, pralki, wc,
  • zmiana umiejscowienia piekarnika, zlewu, lodówki, zmywarki,
  • zmiana rozmieszczenia grzejników lub/i zastosowania ogrzewania podłogowego.

1. ZBIERZ INFORMACJE O SWOIM MIESZKANIU
Aby przygotować się do wprowadzania zmian w swoim mieszkaniu, w pierwszej kolejności poproście Państwo specjalistę ds. zmian lokatorskich o udostępnienie rzutu mieszkania wraz z naniesionymi projektami instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Teraz macie Państwo komplet użytecznych informacji.

2. PRZEMYŚL SWOJE POTRZEBY
Przeanalizujcie Państwo swoją codzienną rutynę, ponieważ to na jej podstawie łatwo określicie, gdzie będziecie Państwo przykładowo włączać i wyłączać światło. Pomocne jest także przemyślenie, jakie rozwiązania sprawdzają się w Państwa obecnym domu, a jakie okazały się mało funkcjonalne. Przydatne jest również wrysowanie w plan mieszkania koncepcji rozmieszczenia mebli. Ich ustawienie może bowiem pomóc funkcjonalnie rozmieścić na przykład punkty elektryczne czy grzejniki.

3. NANIEŚ ZMIANY NA PLAN MIESZKANIA
Sprawdźcie Państwo, czy obecny układ mieszkania oraz rozmieszczenie instalacji jest zgodne z Państwa potrzebami. Jeśli nie, na planie mieszkania zaznaczcie zmiany, jakie chcielibyście wprowadzić. Prosimy pamiętać, że zmiany lokatorskie są związane z koniecznością ponoszenia pewnych kosztów przez Klientów. Dodatkowe punkty elektryczne, wznoszenie ścian działowych itp. to elementy, które będą podlegać wycenie. Prosimy, aby Państwo byli tego świadomi, nanosząc wstępnie swoje zmiany na plan mieszkania. Koszty będą wyższe, jeśli będą Państwo chcieli wprowadzać zmiany na późnym etapie budowy. Z tego względu rozsądne jest optymalizowanie zarówno ilości jak i terminu wprowadzania zmian. W tej kwestii mogą Państwo liczyć na wsparcie specjalisty ds. zmian lokatorskich

4. PRZEŚLIJ DO NAS PROJEKT ZMIAN
Prosimy przesłać do nas swoją koncepcję zmian. Nasz specjalista ds. zmian lokatorskich zapozna się z nimi i określi, czy będzie konieczne spotkanie w celu doprecyzowania pewnych kwestii, czy zmiany są na tyle nieliczne i proste, że można od razu przesłać je do wyceny. Zostaniecie Państwo o tym poinformowani drogą mailową. Jeśli zmian do wprowadzenia będzie sporo, albo niektóre z nich będą wymagały omówienia i doprecyzowania, nasz specjalista ds. zmian lokatorskich poprosi Państwa o krótkie spotkanie w naszym biurze sprzedaży.

5. SPOTKAJ SIĘ Z NASZYM EKSPERTEM
Jeśli zmian do wprowadzenia będzie sporo, albo niektóre z nich będą wymagały omówienia i doprecyzowania, nasz specjalista ds. zmian lokatorskich poprosi Państwa o krótkie spotkanie w naszym biurze sprzedaży. Podczas tego spotkania mogą też Państwo skorzystać z porady lub zadać pytanie techniczne. Po zaakceptowaniu projektu zmian lokatorskich zostanie on przesłany do wyceny. Zakończenie tego etapu oznacza, że wprowadzenie kolejnych zmian nie będzie już możliwe. Spowodowałoby to bowiem rozpoczęcie całej procedury od początku i wydłużenie czasu realizacji. Dlatego, zanim zaakceptujecie Państwo projekt, upewnijcie się, że jest on ostateczny i w pełni odpowiada Państwa oczekiwaniom.

6. ZAAKCEPTUJ OTRZYMANĄ WYCENĘ
Drogą mailową otrzymają Państwo wycenę proponowanych przez Państwa zmian. Prosimy o zaakceptowanie jej w czasie 5 dni roboczych. Po tym okresie postęp budowy może być na tyle duży, że wpłynie na wycenę projektu.

7. PODPISZ ANEKS DO UMOWY
Po zaakceptowaniu kosztów zmian, zostaną Państwo poproszeni przez Sprzedawcę o podpisanie aneksu do umowy. Jeśli umowa była zawierana notarialnie, aneks także będzie podpisywany w takiej formie, co wiąże się z kosztem po Państwa stronie w wysokości ok. 250 zł.

UWAGA !
Wprowadzane przez Państwa zmiany nie mogą:

  • ingerować w konstrukcję budynku czy wygląd elewacji,
  • zmieniać położenia pionów instalacyjnych,
  • zmieniać położenia oraz wielkości okien.

Terminy i koszty:
Należy pamiętać, że cały proces zmian potrwa od 4 do 5 tygodni. Wynika to z faktu, iż bierze w nim udział wielu specjalistów, m.in. architekt, projektanci poszczególnych branż, wykonawca czy inspektor nadzoru. Koszty wprowadzenia zmian są wyliczane indywidualnie dla każdego klienta, zależą od ich ilości, specyfiki oraz zaawansowania budowy. Informacje odnośnie szacunkowych kosztów poszczególnych elementów zmian, np. dodatkowego gniazda elektrycznego, może udzielić Państwu specjalista ds. zmian lokatorskich.